Letnia GP w Libercu: Małysz zwyciężył, Stoch na podium

Adam Małysz wygrał przedostatni konkurs letniej GP w Libercu, Polak zdobył 273,1 pkt (126 i 127,5 m). Na podium znaleźli się również Norweg Tom Hilde - 263,5 pkt (123,5 i 125 m) i Kamil Stoch - 259,8 (123 i 125).

Letnia GP w Libercu. Małysz i Stoch na podium Letnia GP w Libercu. Małysz i Stoch na podium

Po dzisiejszym zwycięstwie polski skoczek traci do lidera klasyfikacji generalnej Daiki Ito 50 punktów. Japończyk w czeskich zawodach nie brał udziału i nie wystąpi również w ostatnim konkursie, który zostanie rozegrany w niedzielę w niemieckim Klingenthal. Jeśli Małysz chce zająć pierwsze miejsce w „generalce” musi w Niemczech znaleźć się na podium.

Letnia GP w Libercu. Małysz i Stoch na podium

Na trzecią lokatę awansował Stoch (jest na czele Pucharu Kontynentalnego), zaś na czwartą spadł Dawid Kubacki, który ze względu na niewłaściwe narty (zbyt długie) został zdyskwalifikowany w Libercu.