Legia Warszawa przegrała z Trabzonsporem w Lidze Europy

2013.11.07//  P. Rączka
W meczu 4. kolejki piłkarskiej Ligi Europy piłkarze Legii Warszawa przegrali na własnym stadionie 2:0 z Trabzonsporem i stracili szansę na wyjście z grupy. Goście wypunktowali zespół mistrza Polski niczym doświadczony pięściarz, wyprowadzając dwie zabójcze kontry. Podopieczni Jana Urbana mieli dużo chęci do gry i ambicji, lecz nie przekładało się to na jakości. Tym samym nasz zespół ciągle pozostaje bez punktów w fazie grupowej europejskich pucharów.

Gospodarze nie mogli liczyć w tym spotkaniu na m.in. Miroslava Radovicia, Ivicę Vrdoljaka, Michała Żyro i Łukasza Brozia. W pierwszej połowie Legioniści mieli optyczną przewagę i starali się konstruować akcję, lecz rywale umiejętnie rozbijali ich ataki. Trabzon nie forsował tempa gry i spokojnie czekał na swoje okazje. Ta nadarzyła się w 71. minucie, a piłkę do własnej bramki wpakował Dossa Junior. Chwilę później prowadzenie podwyższył Olcan Adin i było już jasne, że drużyna z Warszawy po raz kolejny nie zdobędzie punktów.