Sport   »   Piłka nożna   »   Legia Warszawa nie zagra w Lidze Mistrzów

Legia Warszawa nie zagra w Lidze Mistrzów

2013.08.27//  P. Rączka
Legia Warszawa zremisowała 2:2 ze Steauą Bukareszt w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, a taki wynik oznacza, że do fazy grupowej awansował zespół z Rumunii. W pierwszym spotkaniu mistrz Polski zremisował 1:1. Podopieczni Jana Urbana w ramach pocieszenia zagrają w fazie grupowej Ligi Europy. Polskie kluby już siedemnaście lat próbują awansować do elitarnego grona najlepszych drużyn w Champions League i choć okazja teraz była znakomita do tego, aby wreszcie to uczynić, to jednak po raz kolejny przyszło polskim kibicom obejść się smakiem.
Spotkanie na Pepsi Arena rozpoczęło się najgorzej jak mogło dla Legii, bowiem już po dziewięciu minutach przegrywali 0:2. Mistrzowie Polski jednak nie grali źle i stwarzali okazje do zdobycia gola. Jedną z nich udało się wykończyć w 27. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Radović. Zespół z Warszawy miał okazję, aby wyrównać przed przerwą, ale brakowało im szczęścia. Po zmianie stron gospodarze nie grali już tak dobrze, a lepsze sytuacje stwarzali rywali. W doliczonym czasie gry udało się Rzeźniczakowi wyrównać, ale był to gol tylko na otarcie łez.