Lech Poznań zremisował z Chazarem Lenkoran w Lidze Europejskiej

2012.07.19//  P. Rączka
Piłkarze Lecha Poznań zremisowali 1:1 z Chazarem Lenkoran w meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 3. minucie spotkania, po fatalnym błędzie Jasmin Burića, który wyszedł od pierwszych minut zastępując w bramce Krzysztofa Kotorowskiego. Golkiper Kolejorza fatalnie minął się z piłką i choć z linii bramkowej wybił ją Marcin Kamiński, to jednak zaraz do pozycji strzeleckiej doszedł Branimir Subasić, który umieścił piłkę w siatce.
Zdobywcy Pucharu Polski rzucili się do odrabiania strat i już w 17. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Bartosz Ślusarski wrzucił piłkę w pole karne, a tam z powietrza uderzył ją Mateusz Możdżeń pokonując Agajewa. Gospodarze dobrze grali w obronie, a także od czasu do czasu przeprowadzali groźne akcje. Lech w pewnym momencie pogodził się już z faktem, że nie wywiezie z Azerbejdżanu zwycięstwa i bardziej skupił się na destrukcji, niż na grze ofensywnej. Pod koniec meczu drugą żółtą kartkę zobaczył Łukasz Drewniak.

Chazar: Kamran Agajew - Eder Bonfim, Adrian Scarlatache, Elnur Allahwerdijew, Radomir Todorow - Sadio Tounkara, Rusłan Abiszow, Roberto Alviż (46' Randall Brenes), Adrian Pit (80'Ricardo) - Rahid Amirgulijew, Branimir Subasić
Lech: Jasmin Burić - Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń, Szymon Drewniak, Rafał Murawski, Aleksandar Tonev (73' Jakub Wilk)- Vojo Ubiparip (87' Gergo Lovrencsics), Bartosz Ślusarski