LM: Vive Kielce ponownie lepsi od Chambery

Mistrzowie Polski drużyna Vive Targi Kielce pokonała w drugim spotkaniu zespół Chambery obejmując prowadzenie w grupie B Ligi Mistrzów piłki ręcznej.

Vive Kielce Vive Kielce

W pierwszej połowie meczu polska drużyna nie pokazywała w pełni swoich możliwości. Chambery za to ostro atakowało od pierwszej minuty. Pozwoliło to gospodarzom uzyskać przewagę o cztery trafienia ale przed przerwą gracze Vive wzięli się do roboty schodząc na chwilę odpoczynku z jedną straconą bramką (14:15).

Bogdan Wenta Vive Kielce

Pauza bardzo dobrze wpłynęła na piłkarzy Bogdana Wenty. W drugiej połowie grali koncertowo. Kapitalna obrona i dobra gra całego zespołu dała wynik 31:24 i dzięki temu Vive awansowało na pierwsze miejsce grupy B Ligi Mistrzów.

Bogdan Wenta obchodzi dzisiaj urodziny i nie mógł dostać lepszego prezentu od swoich podopiecznych niż zwycięstwo nad wicemistrzem Francji.

Tym bardziej, że pierwsze chwile we Francji nie okazały się bardzo przychylne dla szczypiornistów z Vive. Okazało się bowiem, że w bramce nie stanie z powodu kontuzji Marcus Cleverle, który w ostatnim meczu świetnie poradził sobie z Francuzami. Już wtedy grał z urazem ale dopiero teraz uniemożliwił mu on udział w spotkaniu.

Jak się okazało nic złego się nie stało, bo stojący w bramce Marek Kubiszewski radził sobie świetnie nie dopuszczając do dużego prowadzenia Chambery.

Do następnego spotkania w ramach Ligi Mistrzów pozostało zawodnikom dużo czasu. Z Rhein-Neckar Loewen zmierzą się dopiero 13 lutego.