Sport   »   Siatkówka   »   LM: Mistrzowie Polski przegrywają w kiepskim stylu

Siatkówka

LM: Mistrzowie Polski przegrywają w kiepskim stylu

2009.12.03//  S. Kozak
Spotkanie Grupy D - PGE Skra Bełchatów kontra CAI Teruel – niespodziewanie zakończyło się porażką siatkarzy z Bełchatowa. Po prowadzeniu 2:0 w setach, polska drużyna dała sobie wyrwać zwycięstwo z rąk.

Skra Bełchatów - CAI Teruel Skra Bełchatów - CAI Teruel
CAI Teruel dopiero zaczyna przygodę z Ligą Mistrzów i już udało im się osiągnąć duży sukces. Dwa pierwsze sety pewnie wygrała Skra, ale od trzeciego seta sytuacja zmieniła się diametralnie. W trzeciej partii Hiszpanie zwyciężyli 25:16 i do końca nie spuszczali z tonu. Dało im to wynik 3:2 i zwycięstwo.

W grupie F emocjonujący, pięciosetowy mecz rozegrali siatkarze Asseco Resovia Rzeszów z ACh Volley BLED. Pierwszy set należał do Polaków, ale dwa kolejne do rywali. W następnych etapach rzeszowiacy nadrobili straty. Po wygranym na przewagi tie-breaku wskoczyli na drugie miejsce w tabeli i zwyciężyli spotkanie 3:2.

Jastrzębski Węgiel stawił czoła u siebie siatkarzom Panathinaikosu Ateny. Wicemistrzowie Grecji okazali się za mocnym rywalem i wygrali 3:1. Mimo chorób, które dopadły najlepszych ich graczy byli lepsi.