LM: Lech Poznań przegrał ze Spartą Praga

Lech Poznań przegrał na wyjeździe ze Spartą Praga 1:0 w meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Lech Poznań grał zaskakująco dobrze i po pierwszej połowie powinien był prowadzić co najmniej 2:0.

Lech Poznań Lech Poznań

Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego w przekroju całego spotkania byli drużyna lepszą, ale niestety nie udokumentowali swojej przewagi, ani jednym golem.

W dziewiątej minucie blisko szczęścia był Manuel Arboleda - po uderzeniu głową, a po chwili groźnie strzelał młody Kamil Drygas, który niespodziewanie pojawił się w pierwszym składzie "Kolejorza".

Po zmianie stron gra się wyrównała. Lechici pierwsze ostrzeżenie dostali w 73 minucie, kiedy to Juraj Kucka trafił w słupek. Kilkadziesiąt sekund później Erich Brabec, po uderzeniu z najbliższej odległości dał swojej drużynie prowadzenie.
Pod koniec meczu Sparta mogła zdobyć jeszcze jednego gola, ale Libor Sionko strzelił obok słupka bramki Krzysztofa Kotorowskiego.