LM: awans Chelsea, Porto, Bordeaux i Manchester do 1/8 finałów

2009.11.04//  A. Sumarowska
CSKA Moskwa była o krok od pokonania Manchesteru United, a mecz Milan kontra Real zakończył się skromnym wynikiem 1:1.

Liga Mistrzów - 3.11.2009
Na Old Trafford CSKA Moskwa strzeliła pierwszą bramkę w 26 minucie, kiedy Dżagojew pokonał Van der Sara. Po pięciu minutach Owen odpłacił gościom tym samym, jednak zaraz po wznowieniu gry Krasic trafił do bramki gospodarzy.

Druga połowa dała gościom z Moskwy prowadzenie 3:1, za sprawą strzału Bieriezuckiego. Aż do 84 minuty trzeba było czekać na odpowiedź Manchesteru. Scholes pokonał bramkarza, a ostateczny wynik przyniósł w doliczonym czasie gry, strzał Valenci, który odbity rykoszetem od Szczennikowa, dał wynik 3:3.
W meczu AC Milan – Real Madryt, nie brakowało emocji, jednak oba gole padły w pierwszej połowie spotkania. Pierwszego w 29 minucie dla Realu strzelił Karim Benzema. W 35 minucie Ronaldinho, bez problemu wykorzystał podyktowany rzut karny dla jego drużyny.
W meczu FC Porto kontra APOEL Nikozja, trzy punkty zdobyło Porto, a jedynego gola strzelił Ernesto Farias Falcao, w 84 minucie spotkania.

Atletico Madryt zremisowało z Chelsea Londyn 2:2. Napastnik Madrytu, Sergio Aguero, wszedł na boisko po 52 minutach meczu i zaczął strzelać gole. W 66 i 90 minucie pokonał bramkarza Londynu, Petra Cecha. Dla Londynu obie bramki zdobył świetny Didier Drogba, w 82 i 88 minucie.

W spotkaniu Olympique Marsylia z FC Zurich, wysoko, bo aż 6:1 zwyciężyła Marsylia i ponownie senegalski napastnik Mamadou Niang, zasłużył na słowa uznania po ładnym golu i asyście.

Juventus Turyn za sprawą Mauro Camoranesiego, pokonał zespół Maccabi Hajfa wynikiem 1:0, dzięki czemu jest coraz bliższy, wyjścia z grupy.

Girondins Bordeaux pokonał 2:0, Bayern Monachium, co dało mu awans do 1/8 finałów, a wyróżniającym się zawodnikiem meczu był Yoann Gourcuff ze zwycięskiej drużyny.

Trzema golami, zawodnicy VfL Wolfsburg pokonali na wyjazdowym spotkaniu Besiktas Stambuł, dzięki czemu mogą mieć jeszcze nadzieję na awans do fazy pucharowej Ligi.