LM: Chelsea Londyn i Sevilla FC żegnają się z Ligą Mistrzów

W rewanżowym meczu 1/8 finałów Ligi Mistrzów spotkał się Inter Mediolan z Chelsea Londyn oraz Sevilla FC z CSKA Moskwa. Inter pokonał Chelsea 1:0 i wykluczył ją z dalszych rozgrywek. Drugi mecz wygrała CSKA 2:1 i wyeliminowała z gry zawodników z Sevilli.
Sevilla w Moskie zremisowała 1:1 i miała nadzieję, że u siebie bez trudu pokona rosyjską drużynę. Niestety już w 39. minucie Necid pokazał, że zawodnicy z Moskwy tak łatwo się nie poddają i strzelił pierwszego gola.

Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010 Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010

W 55. minucie poważny błąd hiszpańskiego bramkarza, zaowocował drugim golem dla CSKA. Jego autorem był Honda. Gospodarze do końca próbowali atakować bramkę gości, ale ci dobrze bronili się całą drużyną i utrzymali przewagę.

Na Stamford Bridge rozegrała się za to piłkarska bitwa z ośmioma żółtymi i jedną czerwoną kartką. Mediolańczycy pod wodzą Jose Maurinho zacięcie walczyli i w 78. minucie Eto umieścił piłkę w bramce rywali.

Pierwszy mecz tych drużyn w Mediolanie zakończył się wygraną Interu 2:1, dlatego szanse na awans miał każdy. Każdy też o niego walczył, przez co dużo było przepychanek na środku boiska, a mało efektownych akcji.

Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010 Jose Maurinho - Liga Mistrzów 16.03.2010
Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010 Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010 Jose Maurinho - Liga Mistrzów 16.03.2010 Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010 Jose Maurinho - Liga Mistrzów 16.03.2010 Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010 Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010 Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010 Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan - Liga Mistrzów 16.03.2010