Sport   »   Piłka nożna   »   LM: Awans Milanu i Bayernu Monachium

LM: Awans Milanu i Bayernu Monachium

2009.12.08//  S. Kozak
By przejść do dalszych rozgrywek Juventus musiał zremisować ale przegrał. Olympique potrzebował wygranej lecz poległ, a Milanowi wystarczał remis i plan swój wykonał.
Juventus grał na własnym boisku, ale nie osiągnął potrzebnego minimum. Bayern Monachium wygrał 4:1 i wyeliminował rywali z gry. Bordeaux już wcześniej zapewniło sobie awans, co potwierdziło wygraną nad Maccabi 1:0.
Liga Mistrzów - 8.12.2009
Liga Mistrzów - 8.12.2009 Liga Mistrzów - 8.12.2009

Manchester United występował w rezerwowym składzie i bez problemów pokonał zawodników Wolfsburga 3:1. W bramce Manchesteru zagrał Tomasz Kuszczak, który zaliczył czwarty udany występ z rzędu. Mecz Besiktasu z CSKA Moskwa zakończył się wygraną drużyny z Rosji (2:1), ale zagrają oni w dalszych rozgrywkach pod warunkiem, że UEFA nie zdyskwalifikuje ich za zażywanie substancji dopingujących przez dwóch piłkarzy CSKA.

Milanowi do awansu wystarczał remis z Zurychem i wynik ten osiągnęli. Na pierwszą przerwę schodzili ze stratą jednej bramki, ale po niej wyrównali na 1:1. Real Madryt strzelił trzy gole Olympique. Do przerwy był remis 1:1, ale ostatecznie Francuzi dali się ograć 1:3. Gdyby wygrali to oni graliby w dalszych rozgrywkach.

Na Stamford Bridge Marcin Żewłakow w barwach APOEL-u strzelił gola. Ostatecznie mecz jego drużyny z Chelsea zakończył się remisem 2:2. Porto pokonało Atletico 3:0. Atletico w tym sezonie zdobyło jedynie trzy punkty i pożegnało się z kolejnymi meczami.