LM: Arsenal poległ z Porto. Bayern lepszy od Fiorentiny

Dzisiejsze mecze 1/8 finałów Ligi Mistrzów toczyły się między Fiorentiną i Bayernem Monachium oraz FC Porto i Arsenalem Londyn. Niespodziewanie Porto pokonało faworyta spotkania 2:1. Walkę niemiecko-włoską zwyciężyli zawodnicy z Monachium, takim samym stosunkiem goli 2:1.

FC Porto - Arsenal Londyn - Liga Mistrzów 17.02.2010 FC Porto - Arsenal Londyn - Liga Mistrzów 17.02.2010

Arsene Wenger obdarzył zaufaniem polskiego bramkarza Łukasza Fabiańskiego. Szkoleniowiec jednak może swojej decyzji żałować. Fatalny błąd w obronie w drugiej połowie zaowocował wynikiem 2:1, czyli przegraną Arsenalu.

Gola decydującego o zwycięstwie Bayernu strzelił w 90 minucie meczu Miroslav Klose. Bramka ze spalonego została uznana przez sędziego, ku niezadowoleniu Fiorentiny, która świetnie przebrnęła przez fazę grupową Ligi.

Wyniki 1/8 finałów Ligi Mistrzów:

• Fiorentina – Bayern Monachium 1:2
  • Arsenal Londyn – FC Porto 1:2

FC Porto - Arsenal Londyn - Liga Mistrzów 17.02.2010 FC Porto - Arsenal Londyn - Liga Mistrzów 17.02.2010 FC Porto - Arsenal Londyn - Liga Mistrzów 17.02.2010