LGP w skokach narciarskich: Thomas Morgenstern wygrał w Courchevel. Kamil Stoch na 3. miejscu

Austriak Thomas Morgenstern wygrał konkurs skoków narciarskich we francuskim Courchevel, zawody rozgrywane w ramach Letniego Grand Prix. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Niemiec Richard Freitag, trzecie był Kamil Stoch.

Kamil Stoch Kamil Stoch

Morgenstern po pierwszej odsłonie zajmował drugą pozycję z odległością 126,5 m, jednak jego skok w finale na 132 m zapewnił mu kolejne, piąte z rzędu zwycięstwo w zawodach LGP. Na drugim stopniu podium stanął reprezentant Niemiec - Richard Freitag, który wylądował na 129 i 131 m. Na trzeciej lokacie sklasyfikowany został Kamil Stoch. Polak uzyskał 126,5 oraz 137 m. Jego skok w drugiej serii został nowym letnim rekordem obiektu w Courchevel.

Kamil Stoch Thomas Morgenstern

W finale wystartowali jeszcze Maciej Kot, który zaliczył odległość 131 oraz 126,5 m i zajął ósme miejscu. Piotr Żyła wylądował na 123 i 116,5 m, kończąc na 24. pozycję. Do drugiej rundy nie zakwalifikowali się Krzysztof Miętus (31. lokata) oraz Dawid Kubacki (34.)