LGP w skokach narciarskich: Jurij Tepes zwyciężył w Ałmatach

Słoweniec Jurij Tepes wygrał wtorkowy konkurs Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Ałmatach. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został rodak zwycięzcy - Jure Sinkovc, trzeci był Norweg Anders Fannemel. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce.

Jurij Tepes Jurij Tepes

Jurij Tepes poszybował w pierwszej serii na 125 m, natomiast w finałowej odsłonie uzyskał 133 m. Jure Sinkovc wylądował na 125 i 131 m, a Anders Fannemel - 123 i 135 m. Najlepszy z polskich skoczków - Piotr Żyła - zaliczył 121 i 131 m.

Jurij Tepes

Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali Polacy. Tomasz Byrt, który oddał skoki na 119 i 123 m, został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Jan Ziobro wylądował na 118 i 120,5 m, co dało mu 14. pozycję. Krzysztof Miętus po słabszej pierwszej próbie (116 m) w finale uzyskał 123,5 m i zajął 15. miejsce.