Klubowe MŚ: Skra Bełchatów zdobyła brązowy medal

PGE Skra Bełchatów pokonała 3:2 (25:18, 18:25, 15:25, 26:24, 15:10) Zenit Kazań w meczu o trzecie miejsce podczas klubowych Mistrzostw Świata. Wicemistrzowie Polski po raz drugi w trakcie tej imprezy okazali się lepsi od zespłu z Rosji - kilka dni temu wygrali w fazie grupowej. Podopieczni Jacka Nawrockiego tym samym po raz drugi pokazali, że porażka w finale Ligi Mistrzów była tylko wypadkiem przy pracy.

Klubowe MŚ: Skra Bełchatów zdobyła brązowy medal Klubowe MŚ: Skra Bełchatów zdobyła brązowy medal

Pierwszy set dość łatwo padł łupem Skry, która mocno poprawiła zagrywkę w porównaniu z wczorajszym meczem półfinałowym. W kolejnych odsłonach gra naszych siatkarzy wyglądała z każdym straconym punktem coraz gorzej, a trzecia partia dała jasno do zrozumienia, że o medalu można tylko pomarzyć. Polski zespół zebrał jendak w sobie siły na decydującego seta i po niezwykle zaciętym boju zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W tie-breaku Rosjanie nie byli już w stanie nawiązać walki i ekipa z Bełchatowa mogła cieszyc się ze zwycięstwa w małym finale.