KMŚ siatkarzy: PGE Skra Bełchatów pokonała Zamalek Kair

PGE Skra Bełchatów pokonała 3:0 (27:25, 25:19, 28:26) Zamalek Kair w pierwszym meczu Klubowych Mistrzostwach Świata. Pierwszy set pokazał, że rywal choć na papierze wyglądał dość egzotycznie, to jednak w siatkówkę grać potrafi. Zespół z Polski na początku zdołał wypracować sobie kilkupunktową przewagę, lecz na koniec musiał bronić piłki setowej. Doświadczenie w końcówce wzięło jednak górę.

KMŚ siatkarzy: PGE Skra Bełchatów pokonała Zamalek Kair KMŚ siatkarzy: PGE Skra Bełchatów pokonała Zamalek Kair

Druga odsłona należał już w pełni do graczy z Bełchatowa, którzy pewnie wygrali i ani przez moment nie musieli martwić się o wynik. Trzecia partia zapowiadała się podobnie. Skra uzyskała przewagę, lecz Egipcjanie doprowadzili do remisu 14:14. Zamalek miał szansę na wygranie seta, gdyż prowadził 24:22. Końcówka była nerwowa, ale więcej spokoju zachował zespół z Polski. Kolejny mecz w poniedziałek, a przeciwnikiem będzie Zenit Kazań.