Jerzy Janowicz odpadł w III rundzie Australian Open

Jerzy Janowicz przegrał 5:7, 2:6, 2:6 z Florianem Mayerem i odpadł w III rundzie wielkoszlemowego Australian Open. W grze Polaka było widać, że po ostatnich męczących spotkaniach, nie ma już sił na podjęcie walki. Co ciekawe, dwa lata temu, gdy świat jeszcze nie słyszał o naszym zawodniku, obaj tenisiści rywalizowali w III rundzie Wimbledonu, a Łodzianin był wówczas o krok od wyeliminowania Niemica – miał dwa meczbole.
Choć Jerzyk jest wyżej sklasyfikowany do Mayera, to pacząc obiektywnie – nie był faworytem. Wszystko przez to, iź do tego turnieju w ogóle się nie przygotowywał przez kontuzję stopy, która swoją drogą przypomniała o sobie już po pierwszym spotkaniu w Melbourne. Tylko pierwszy set był wyrównany, ale nie zakończył się on po myśli Polaka. Później punktował już Niemiec, który wyeliminował Janowicza w 98 minut.

Jerzy Janowicz odpadł w III rundzie Australian Open Jerzy Janowicz odpadł w III rundzie Australian Open Jerzy Janowicz odpadł w III rundzie Australian Open Jerzy Janowicz odpadł w III rundzie Australian Open Jerzy Janowicz odpadł w III rundzie Australian Open Jerzy Janowicz odpadł w III rundzie Australian Open