Inter Mediolan rozbił Lazio w szlagierze Serie A, grad bramek w Weronie

Inter odniósł w sobotni wieczór wysokie i niezwykle cenne zwycięstwo nad Lazio w meczu 37. kolejki Serie A. Klub z Mediolanu rozbił na własnym stadionie rywali z Rzymu aż 4 do 1, zapewniając sobie tym samym miejsce w kwalifikacjach Ligi Europejskiej.

Inter Mediolan Rodrigo Palacio

Wynik spotkania już w 2. minucie otworzyli jednak goście, ale odpowiedź Rolando i spółki była błyskawiczna. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie 3:1 po golach Palacio oraz Icardiego, a pod koniec drugiej odsłony meczu przyjezdnych ze stolicy Włoch dobił wspaniałym uderzeniem z dystansu Hernanes.
W innym spotkaniu Serie A miłośnicy futbolu także obejrzeli grad bramek. Hellas Werona zremisowała u siebie 2:2 z Udinese Calcio, a punkt gościom uratował w doliczonym czasie gry Badu.

Rodrigo Palacio

Przypomnijmy, że tytuł mistrza Italii już wcześniej zdobyli piłkarze Juventusu Turyn, z kolei triumfatorem Pucharu Włoch została drużyna z Napoli.