HMŚ: Kszczot zdobył srebrny medal. Lewandowski zdyskwalifikowany

Mohammed Aman wygrał w finałowym biegu na 800 m w Halowych Mistrzostwach Świata! Srebrny medal wywalczył Adam Kszczot, który dał się wyprzedzić Etiopczykowi na ostatnich metrach. Jako trzeci linię mety przekroczył Marcin Lewandowski, ale Polak nie odbierze brązowego medalu, bowiem za przekroczenie linii został zdyskwalifikowany, a krążek przypadł Andrewowi Osagie. Polska ma zatem na koncie trzy medale na Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie. W sobotę złoto wywalczyła Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, a Angelika Cichocka sięgnęła po srebro w biegu na 800 m.

HMŚ: Kszczot zdobył srebrny medal. Lewandowski zdyskwalifikowany HMŚ: Kszczot zdobył srebrny medal. Lewandowski zdyskwalifikowany HMŚ: Kszczot zdobył srebrny medal. Lewandowski zdyskwalifikowany HMŚ: Kszczot zdobył srebrny medal. Lewandowski zdyskwalifikowany HMŚ: Kszczot zdobył srebrny medal. Lewandowski zdyskwalifikowany HMŚ: Kszczot zdobył srebrny medal. Lewandowski zdyskwalifikowany