HME: Anna Rogowska wywalczyła złoty medal

Anna Rogowska zdobyła złoty medal w skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Paryżu. Druga była Niemka - Silke Spiegelburg, a na trzecim miejscu uplasowała się Kristina Gadschiew. Rogowska zdołała poprawić rekord Polski i pokonała poprzeczkę zawieszoną 4,85 m.
Rogowska była stawiana w roli faworytek do medalu w swojej konkurencji. Polka rozpoczęła finałowe zmagania od wysokości 4,35m. Następnie w drugiej próbie zdołała pokonać poprzeczkę umiejscowioną na wysokości 4,60 m, a ze skoku na 4,65 m zrezygnowała.

Anna Rogowska Anna Rogowska

Konkurentki stopniowo się wykruszały, tak więc przy wysokości 4,70 m w grze pozostały tylko cztery zawodniczki. Rogowska nie miała większych problemów z tym zadaniem. Poprzeczkę zawieszoną dziesięć centymetrów wyżej mistrzyni świata z Berlina pokonała już w pierwszej próbie. Później w drugim podejściu skoczyła 4,85 m i tym samym poprawiła dotychczasowy rekord polski, który ustanowiła przed sześcioma laty.

Polka podjęła również próbę ataku na rekord mistrzostw Europy, który należy do Jeleny Isinbajewej. Rosjanka w roku 2005 pokonała wysokość 4,90 m. Rogowska nie zdołała jednak poprawić tego osiągnięcia i zaliczyła trzy nieudane próby skoku na 4,91 m.