HJK Helsinki ustanowiło nowy rekord strzelecki Ligi Mistrzów

Mistrz Finlandii w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Champions League, pokonał walijski Bangor City, aż 10:0. Rozgrywki Ligi Mistrzów istnieją od 1992 roku, żadnej drużynie przez niemal dwadzieścia lat, nie udało się strzelić tylu bramek w jednym spotkaniu. Pierwszy mecz HJK Helsinki wygrał 0:3, w rewanżowym spotkaniu przez pierwsze czterdzieści pięć minut nic nie zapowiadało, że kibice zgromadzeni na Finnair Stadium zobaczą historyczne spotkanie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0, a w drugiej kibce mieli do obejrzenia, aż osiem goli.
W 2000 roku, w rozgrywkach Pucharu UEFA (obecna Liga Europejska) Constelacio Esportiva przegało na własnym stadionie 0:10 z Ray Vallecano. W sezonie 1973/1974 Dinamo Bukareszt wygrało z Crusaders Belfast 11:0, w Pucharze Zdobywców Pucharów.

HJK Helsinki ustanowiło nowy rekord strzelecki Ligi Mistrzów HJK Helsinki ustanowiło nowy rekord strzelecki Ligi Mistrzów

W III rundzie eliminacji HJK Helsinki zagra z mistrzem Chorwacji – Dinamo Zagrzeb.