Guy Lacombe: Park może odejść, ale za godne pieniądze

2010.07.11//  J. Knop
Trener AS Monaco – Guy Lacombe ujawnił, że pozwoli, by reprezentant Korei Południowej - Park Chu-young opuścił zespół. Postawił jednak pewien warunek. Zastrzegł, że za jego zawodnika musi wpłynąć korzystna dla klubu oferta.

Dwudziestopięciolatek wzbudził zainteresowanie wielu europejskich zespołów poprzez świetne występy w reprezentacji Korei Południowej na tegorocznym Mundialu. Były zawodnik FC Seoul jest łączony z przejściem do takich klubów jak: Fulham, Aston Villa czy Everton.
Park Chu-young Park Chu-young...
Park Chu-young ...znajduje się w kręgu zainteresowania...
Park Chu-young ...wielu europejskich klubów

Monaco rozegrało ostatnio przedsezonowy sparing z drużyną występującą na co dzień w K-League, czyli ekipą Incheon United. Po spotkaniu Lacombe żartobliwie wypowiedział się o przyszłości Park’a w rozmowie z dziennikarzem lokalnej prasy: „Nie słyszałem jeszcze o żadnym transferze. Nawet jeśli wpłynie jakaś oferta, to nie mamy zamiaru oddawać naszego zawodnika. W futbolu nie istnieje słowo „nigdy”, więc niczego nie przesądzam”.

Mecz towarzyski został rozegrany na Incheon World Cup Stadium i zakończył się wynikiem 2-2. Park pojawił się na murawie dopiero w drugiej połowie, zmieniając jednego z kolegów. Francuski zespół zagrał dobre spotkanie, a strzelcami byli Daniel Niculae i Alejandro Alonso. Koreańczycy zdołali odpowiedzieć golami Do Hwa-sung’a oraz Lee Se-joo.

Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Udało nam się skonstruować wiele okazji bramkowych, a także odparliśmy kilka groźnych ataków rywala. Nasi młodzi gracze prezentują się przyzwoicie, ale brak im większego doświadczenia. Pierwszy gol dla Incheon padł po poważnym błędzie defensywy, ale muszę przyznać, że podobała mi się ta bramka” – dodał Francuz.