Gregor Schlierenzauer wygrał drugi konkurs w Engelbergu. Stoch zawiódł

2012.12.16//  P. Rączka
Gregor Schlierenzauer zajął pierwsze miejsce w drugim konkursie skoków narciarskich w Engelbergu. Na drugiej pozycji znalazł się ex aequo Andreas Kofler, który prowadził po pierwszej serii oraz Andreas Wellinger. Najlepiej z naszych skoczków zaprezentował się tym razem Maciej Kot - był 13. Tuż za nim niespodziewanie znalazł się Kamil Stoch. Nasz najlepszy zawodnik zajmował 5. miejsce po pierwszej serii, ale jego drugi skok nie pozwolił mu walczyć o podium, za to wypchnął go z pierwszej dziesiątki.
Dwa skoki w dzisiejszym konkursie oddał także Dawid Kubacki, który został sklasyfikowany na 17. miejscu oraz Krzysztof Miętus - 31. Do finału nie zdołał awansować Klemens Murańka i Piotr Żyła. Sędziowie w trakcie drugiej serii zdecydowali o tym, aby obniżyć rozbieg. Decyzja okazała się słuszna, gdyż czołówka latała bardzo daleko - Wellingerowi zmierzono 138,5 metra.