Ghana - Serbia: Czarne Gwiazdy górują nad Białymi Orłami

2010.06.13//  J. Knop
Zwycięstwem Ghany 1-0, zakończyło się spotkanie pomiędzy Serbią a Ghaną, inaugurujące rozgrywki grupy D Mistrzostw Świata w RPA. Oba zespoły miały przed tym meczem, wysokie ambicję, jednakże, rozgrywka wyglądała inaczej. Serbów typuje się do miana drużyny - „czarnego konia” turnieju.
Pierwsza połowa pozostawiła niedosyt. Oglądaliśmy zawody pełne chaosu z obu stron. Dało się zauważyć, że Ghana radzi sobie całkiem nieźle bez swojego najważniejszego zawodnika – Michael’a Essien’a. Serbowie pokazali kilka ciekawych akcji, lecz nie potrafili ich udokumentować bramką. Najbardziej aktywni w zespole serbskim byli Milos Krasić i Marko Pantelić. Obie jedenastki miały problem z oddaniem strzału, który zmierzałby w światło bramki.
Nemanja Vidic Serbowie nie dali rady reprezentacji Ghany
Serbia Mimo wielu okazji bramkowych, nie potrafili udowodnić swojej wyższości na boisku
Serbia To ekipa Ghany zapunktowała i zdobyła jakże ważne 3 punkty

Druga połowa przyniosła ożywienie w szeregach obu ekip. Serbowie stwarzali sobie coraz więcej szans, lecz bez efektu bramkowego. W 60 minucie spotkania świetną okazję na zmianę wyniku, na korzyść ekipy Ghany miał Gyan. Jednak uderzył tuż obok bramki rywali.
Od 74. minuty meczu Serbia grała w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Luković. W dalszym ciągu to Serbowie przeważali na boisku. W 83. minucie Czarne Gwiazdy objęły prowadzenie. Rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Kuzmanovića na gola zamienił Gyan. Później reprezentanci Ghany zaskakiwali Serbów grą z kontry ale akcje Tagoe kończyły się fiaskiem.
Michael Essien Ghana, bez Essiena radziła sobie bardzo dobrze
Dejan Stankovic Obie jedenastki pokazały świetną grę
Serbia Pierwszy mecz grupy D, już za nami

Po ciekawym i emocjonującym spotkaniu w Pretorii, 3 punkty wędrują na konto Ghany. Wynik w pełni zasłużony, choć Serbowie także mieli swoje szanse na sukces.