Sport   »   Sporty motorowe   »   GP Polski: Jarosław Hampel najlepszy!

Sporty motorowe

GP Polski: Jarosław Hampel najlepszy!

2013.06.15//  P. Rączka
Jarosław Hampel wygrał Grand Prix Polski na torze im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. Była to szósta eliminacja indywidualnych mistrzostw świata cyklu Speedway Grand Prix. Drugie miejsce zajął Chris Holder, a na trzeciej pozycji uplasował się Tai Woffinden. Z dobrej strony zaprezentował się Krzysztof Kasprzak, który odpadł w półfinale, ale jechał bardzo ambitnie i był blisko awansu do finału.
Rozczarował po raz kolejny Tomasz Gollob. Indywidualny mistrz świata z 2010 roku w trzech swoich pierwszych gonitwach zgarniał po jednym po punkcie, a w ostatnim biegu nadzieje na lepszą pozycję pogrzebał mu defekt motocykla. GP Polski było ważnym dniem dla Grega Hancocka. Amerykanin najpierw zdobył swój 2000 punkt w cyklu Grand Prix, a później został punktowym liderem wszech czasów, wyprzedzając Jasona Crumpa.