Logo

GP Czech: Hancock wygrał zawody w Pradze. Hampel i Gollob na podium

Amerykanin Greg Hancock wygrał sobotnie ściganie o Grand Prix Czech na stadionie Marketa w Pradze, trzecią rundę Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Doświadczony żużlowiec był dziś w świetnej formie, co dało mu także fotel lidera nowego cyklu GP. Reprezentanci Polski - Jarosław Hampel i Tomasz Gollob - zajęli pozostałe miejsca na podium.

Greg Hancock Greg Hancock

Po dwóch seriach dzisiejszych zawodów Polacy prezentowali się całkowicie odmiennie. Świetnie jeździli Tomasz Gollob (6 punktów) i Jarosław Hampel (5). O wiele słabiej prezentowali się Janusz Kołodziej i Rune Holta, którzy w dwóch swoich biegach nie wywalczyli nawet punktu.

Jarosław Hampel Tomasz Gollob

Do niespodzianki doszło w 9. biegu, w którym Jason Crump musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Mateja Kusa. Ataki Australijczyka, Czech odpierał świetnymi manewrami i ostatecznie zdołał dowieźć do mety upragnione trzy "oczka". Do pojedynku gigantów doszło w biegu 14. Gollob i Hampel zmierzyli się z Crumpem i Holderem. Polsko-australijskie starcie w Pradze zakończyło się pięknym zwycięstwem Polaków.

W ostatniej serii walczyli liderzy klasyfikacji generalnej i dotychczasowi liderzy fazy zasadniczej - Gollob i Hancock (oprócz nich 11 punktów miał jeszcze Hampel). Polski mistrz świata "przespał" niestety start, co wykorzystali rywale. Na dystansie udało mu się wyprzedzić tylko Chrisa Harrisa. Amerykański zawodnik triumfował przed Andreasem Jonssonem. Z biało-czerwonych do dalszej fazy weszli Gollob i Hampel.

Tomasz Gollob Tomasz Gollob

Polacy zmierzyli się w drugim półfinale, w którym walczyli też z Fredrikiem Lindgrenem i Chrisem Holderem. Ich bieg został powtórzony po tym jak Australijczyk wpadł w dmuchaną bandę i został wykluczony. W powtórce najlepszy był Gollob, który zdołał na pierwszym łuku "ograć" Hampela. W pierwszym półfinale zwyciężył natomiast Greg Hancock przed Jasonem Crumpem, Nicki Pedersenem i Kennethem Bjerre.W finale GP Czech na pierwszym wirażu upadł Jason Crump, arbiter postanowił jednak powtórzyć bieg w czteroosobowym składzie. W powtórce najlepiej wystartowali Hancock i Hampel, ale do zaciętej walki przystąpił także Gollob. Hampel na ostatnich metrach zrównał się z reprezentantem USA, jednak z ostatecznego zwycięstwa cieszył się Hancock.Finał:
1. Greg Hancock (USA) - 6
2. Jarosław Hampel (Polska) - 4
3. Tomasz Gollob (Polska) - 2
4. Jason Crump (Australia) - 0Półfinały:
1. Greg Hancock (USA) - 3
2. Jason Crump (Australia) - 2
3. Nicki Pedersen (Dania) - 1
4. Kenneth Bjerre (Dania) - 01. Tomasz Gollob (Polska) - 3
2. Jarosław Hampel (Polska) - 2
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 1
4. Chris Holder (Australia) - w

Klasyfikacja punktowa po 23 biegach:

1. Greg Hancock 23 punkty
2. Jarosław Hampel 19
3. Tomasz Gollob 17
4. Jason Crump 13
5. Chris Holder 9
6. Kenneth Bjerre 9
7. Nicki Pedersen 9
8. Fredrik Lindgren 9
9. Andreas Jonsson 8
10. Rune Holta 7
11. Antonio Lindbaeck 6
12. Emil Sajfutdinow 6
13. Chris Harris 3
14. Matej Kus 3
15. Artem Laguta 2
17. Janusz Kołodziej 1


2011-05-28 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
GP Czech: Hancock wygrał zawody w Pradze. Hampel i Gollob na podium

Podobne artykuły i galerie