French Open: Radwańska wyeliminowana przez Szwedową

Agnieszka Radwańska liczyła na dobry występ w Paryżu, ale niestety się przeliczyła. Polka odpadła już w drugiej rundzie turnieju French Open, w której poległa z Jarosławą Szwedową 5:7, 3:6.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Mecz Agnieszki z Jarosławą rozpoczął się z kilkugodzinnym opóźnieniem. Spowodowały to intensywne opady deszczu, które przerwały też rywalizację polskich deblistów – Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga z Tomaszem Bednarkiem i Mateuszem Kowalczykiem.

Jarosława Szwedowa Jarosława Szwedowa

Radwańska dobrze rozpoczęła dzisiejszą rywalizację, wychodząc na prowadzenie 2:0. Później jednak Szwedowa zaczęła się rozkręcać i z minuty na minuty grała coraz lepiej.

O ile w pierwszym secie Agnieszka walczyła zaciekle, tak w drugim zagrała tragicznie. Szybko straciła cztery gemy, a w połowie z nich nie zdobyła żadnych punktów.

Agnieszka Radwańska Jarosława Szwedowa

Przy stanie 2:5 opady na godzinę przerwały rywalizację, ale po powrocie na kort, Szwedowa szybko wyeliminowała Polkę z turnieju na kortach Rolanda Garrosa.