FC Barcelona pewnie pokonuje Real Mallorca w Primiera Division

2011.10.30//  P. Rączka
Mistrzowie Hiszpanii bez większych problemów pokonali 5:0 Real Mallorca. Z dobrej strony pokazał się krytykowany w ostatnie dni Lionel Messi, który zdobył w tym spotkaniu klasycznego hat-tricka. Najpierw w 13. minucie Argentyńczyk wykorzystał rzut karny. Osiem minut później po koronkowej akcji precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce, a po upływie pół godziny podwyższył na 3:0. Była to jego 199 bramka w barwach klubu z Katalonii.
W drugiej połowie gospodarze grali już spokojniej, oszczędzając siły na cały długi sezon. Nie przeszkodziło im to jednak powiększyć rezultatu. Tuż po przerwie gola zdobył Cuenca, a w pełni dobił rywali Alves.