Sport   »   Piłka nożna   »   FA Cup: Chelsea Londyn rozgromiła Brendford

FA Cup: Chelsea Londyn rozgromiła Brendford

2013.02.17//  P. Rączka
W rewanżowym meczu czwartej rundy Pucharu Anglii piłkarze Chelsea Londyn wygrali 4:0 z Brendford i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. W pierwszym spotkaniu tych drużyn padł remis 2:2. Zespół z League One prezentował się dobrze przez pierwszą połowę, w drugiej natomiast gracze The Blues zaczęli grać w końcu tak, jak oczekują od nich tego kibice oraz sam trener. Szkoleniowiec gości już przed pierwszym gwizdkiem mówił, iż nie wierzy w to, że zespół z Premier League dwukrotnie zlekceważy jego zawodników.
Strzelanie rozpoczął w 54. minucie Mata, otwierając wynik mocnym uderzeniem z dystansu. Nieco ponad dziesięć minut Oscar popisał się nienaganną techniką zakończoną precyzyjnym strzałem, po chwili trzeciego gola dla Chelsea zdobył Lamapard, a ostatnią bramkę zdobył John Terry.