EuroBasket - Polska wygrywa z Litwą!!!

Koszykarska reprezentacja Polski w drugim meczu pierwszej fazy Mistrzostw Europy pokonała trzykrotnych brązowych medalistów olimpijskich Litwę 86:75 zapewniając sobie awans do drugiej fazy rozgrywek.

Mecz z Litwą rozpoczął się od wzajemnej wymiany ciosów i gry rzut za rzut wygranej przez Polaków w pierwszej kwarcie 25:23.

Druga kwarta to popis gry biało-czerwonych, którzy niesieni dopingiem szóstego zawodnika - kibiców, wygrali 17:9 powiększając przewagę do 10 punktów.

Trzecia kwarta to ponownie gra rzut za rzut zakończona remisem 18:18, a czwarta wygrana 26:25, to popis Michała Ignerskiego, który w sytuacji gdy naszej reprezentacji nie kleiła się gra oddał trzy celne rzuty za trzy dobijając Litwinów, dla których to druga porażka w turnieju.

Dobra gra w obronie w połączeniu z szóstym zawodnikiem - kibicami, wydaje się nie do pobicia przez żadnego z rywali. Jeśli jutro wygramy z Turcją będziemy bardzo blisko awansu do ćwierćfianłu mistrzostw.