EuroBasket - Polska wygrywa w pierwszym meczu

Koszykarska reprezentacja Polski wygrała w pierwszym meczu EuroBasketu z Bułgarią 90:78.
Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy, którą zawodnicy oraz kibice uczcili pamięć ofiar tragedii zatonięcia promu na Jeziorze Ochrydzkim. Zginęło co najmniej 15 Bułgarów. Poniedziałek został ogłoszony dniem żałoby narodowej w Bułgarii.

Pierwsza kwarta to popisowa gra Polaków, a w szczególności Michała Ignerskiego, który trzy razy trafiał za trzy punkty. W połączeniu z dobrą grą pozostałych reprezentantów i zanotowaniem zerowej ilości strat po 10 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 32:21.

Od drugiej kwarty Polacy kontrolowali spotkanie, co więcej osiągnęli 19 punktowe prowadzenie, które z czasem topniało i zatrzymało się na 15 punktach po pierwszej połowie gry.

Trzecia kwarta to typowa gra kosz za kosz. Obie drużyny nie potrafiły uzyskać większej przewagi i ta część gry zakończyła się wynikiem 23:21 dla biało-czerwonych.

W ostatniej partii meczu Polacy odliczając minuty i sekundy do pierwszego zwycięstwa w Mistrzostwach Europy odniesionego po siedmiu latach popełniali wiele błędów i pozwolili wygrać Bułgarom 15:20.