Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Polska zremisowała z Rosją

Euro 2012: Polska zremisowała z Rosją

2012.06.12//  P. Rączka
Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Rosją w drugim meczu grupy A na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni ciągle pozostają w grze o awans, jednak teraz nie wystarczy kolejny remis - muszą wygrać z Czechami na stadionie we Wrocławiu w sobotnim spotkaniu. Podopieczni Franciszka Smudy po raz kolejny pierwsze minuty zagrali bardzo dobrze, jednak im było bliżej końca pierwszej połowy, tym Rosjanie zaczęli sobie coraz odważniej poczynać.
Ostatni kwadrans Sborna przycisnęła i zdołała w końcu strzelić bramkę. Ałan Dzagojew znakomicie wbiegł w pole karne z drugiej linii przy stałbym fragmecie gry, który egzekwował Arszawin i strzałem głową pokonał Tytonia. Po zmianie stron Polacy prezentowali się już dużo lepiej. Ambitnie walczyli o każdą piłkę i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele w ataku. Bramkę wyrównującą zdobył w 57. minucie Kuba Błaszczykowski oddając piękny strzał lewą nogą w długi róg. Choć czasu do końca było jeszcze wiele, to jednak nie udało się zdobyć zwycięskiego gola.

Polska: Przemysław Tytoń - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch - Rafał Murawski, Dariusz Dudka (73. Adrian Mierzejewski), Eugen Polanski (85. Adam Matuszczyk) - Ludovic Obraniak (90. Paweł Brożek), Jakub Błaszczykowski - Robert Lewandowski
Rosja: Wiaczesław Małafiejew - Aleksandr Aniukow, Siergiej Ignaszewicz, Aleksiej Bieriezucki, Jurij Żyrkow - Roman Szyrokow, Igor Denisow, Konstantin Zyrianow - Ałan Dzagojew (80. Marat Izmaiłow), Andriej Arszawin, Aleksandr Kierżakow (70. Roman Pawliuczenko)