Euro 2012: Hiszpania rozgromiła Irlandię

W drugim spotkaniu grupy C reprezentacja Hiszpanii pewnie pokonała 4:0 Irlandię. Obrońcy tytułu nie mieli żadnych problemów z wygraniem tego spotkania, na tle tak słabo spisującego się przeciwnika. Już w 4. minucie Fernando Torres wpisał się na listę strzelców i od tego momentu rozpoczął się wyścig po kolejne bramki. Pomimo olbrzymiej przewagi w pierwszej połowie, piłka nie zdołała wpaść do siatki po raz kolejny.
Po zmianie stron La Furia Roja poprawiła swoje celowniki i zdołała jeszcze trzykrotnie pokonać Givena. Kolejno gole zdobywali - Silva, Torres i Fabregas. Porażka dla Irlandii oznacza, że straciła ona już szanse na wyjście z grupy, a piłkarze pomału mogą już pakować swoje walizki.

Euro 2012: Hiszpania rozgromiła Irlandię Euro 2012: Hiszpania rozgromiła Irlandię

Hiszpania: Iker Casillas - Alvaro Arbeloa, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba - Xavi Hernandez, Sergio Busquets, Xabi Alonso (65. Javi Martinez) - David Silva, Fernando Torres (74. Francesc Fabregas), Andres Iniesta (80. Santi Cazorla)
Irlandia: Shay Given - John O'Shea, Sean St Ledger, Richard Dunne, Stephen Ward - Damien Duff (77. James McClean), Keith Andrews, Glenn Whelan (80. Paul Green), Aiden McGeady - Simon Cox (46. Jon Walters), Robbie Keane