Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Hiszpania remisuje z Włochami

Euro 2012: Hiszpania remisuje z Włochami

2012.06.10//  P. Rączka
W hitowym spotkaniu grupy C Euro 2012, które zostało rozegrane na PGE Arenie Gdańsk mistrzowie Europy Hiszpanie zremisowali 1:1 z Włochami. Wszyscy ci którzy spodziewali się, że obrońcy tytuły będą non stop atakować, a rywale którzy słyną ze wspaniałej gry defensywnej będą się tylko bronić, byli w głębokim błędzie. Spotkanie było otwarte i zarówno jeden, jak i drugi zespół starał się non stop atakować. Niestety próby te były bardzo nieporadne.
Pierwsi bramkę zdobyli Włosi, którzy prezentowali się dziś nieco lepiej niż rywal. W 66. minucie Di Natale, który wszedł pięć minut wcześniej na murawę, otworzył wynik spotkania. Radość z prowadzenia nie trwała długo, bowiem trzy minuty później wyrównał grający na pozycji napastnika Cesc Fabregas.

Hiszpania: Iker Casillas - Jordi Alba, Sergio Ramos, Gerard Pique, Alvaro Arbeloa - Xabi Alonso, Sergio Busquets, Xavi Hernandez - Andres Iniesta, Cesc Fabregas, David Silva (66, Jesus Navas)
Włochy: Gianluigi Buffon - Leonardo Bonucci, Daniele de Rossi, Giorgio Chiellini - Christian Maggio, Thiago Motta (90, Antonio Nocerino), Andrea Pirlo, Claudio Marchisio, Emanuele Giaccherini - Mario Balotelli (57, Antonio Di Natale), Antonio Cassano (65, Sebastian Giovinco)