Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Hiszpania pokonała Francję

Euro 2012: Hiszpania pokonała Francję

2012.06.23//  P. Rączka
W najciekawszym spotkaniu ćwierćfinałowym Euro 2012 reprezentacja Hiszpanii pokonała 2:0 Francję. Bohaterem spotkania został Xabi Alonso, który strzelił obie bramki dla La Roja, czym uświetnił swój setny występ w kadrze. W półfinale mistrzowie Europy zmierzą się z Portugalią. Trójkolorowi byli ostatnim zespołem, który wyeliminował Hiszpanów z wielkiego turnieju - od tego momentu zespół z Półwyspu Iberyjskiego zawsze dochodzi do finału i zawsze triumfuje.
Laurent Blanc wystawił na to spotkanie pięciu obrońców, co okazało się wielkim błędem. Gra Francuzów w ogóle się nie kleiła, a rywale mieli dużo miejsca do rozgrywania piłki. Ku zaskoczeniu taktyka pomimo straconej bramki i słabej gry nie została zmieniona w drugiej połowie. Dopiero na ostatnie 25 minut rywalizacji, na boisku pojawił się Nasri oraz Menez, a później także Giroud. Hiszpanie kontrolowali mecz i pewnie dowieźli prowadzenie do końca, zdobywając jeszcze bramkę z rzutu karnego w ostatniej minucie spotkania.

Hiszpania: Iker Casillas - Sergio Ramos, Gerard Pique, Alvaro Arbeloa, Jordi Alba, Andres Iniesta (84. Santi Cazorla), Xavi, Cesc Fabregas (67. Fernando Torres), Xabi Alonso, Sergio Busquets, David Silva (65. Pedro Rodriguez)
Francja: Hugo Lloris - Matheiu Debuchy (64. Jeremy Menez), Adil Rami, Anthony Reveillere, Laurent Koscielny, Gael Clichy, Yohan Cabaye, Franck Ribery, Florent Malouda (65. Samir Nasri), Yann M'Vila (79. Oliver Giroud), Karim Benzema