Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Czechy wygrały z Grecją

Euro 2012: Czechy wygrały z Grecją

2012.06.12//  P. Rączka
Reprezentacja Czech pokonała 2:1 Grecję w drugiej kolejce grupy A mistrzostw Europy. Nasi południowi sąsiedzi po słabym występie przeciwko Rosji, musieli wygrać dzisiejsze spotkanie, aby liczyć się jeszcze w walce o awans. Mecz ułożył się dla nich znakomicie, bowiem już po sześciu minutach gry prowadzili różnicą dwóch goli. Najpierw do siatki trafił Petr Jiracek, a chwilę później podwyższył Vaclav Pilar.
Grecy przed przerwą zdołali strzelić bramkę wyrównującą, ale sędzia niesłusznie wskazał pozycję spaloną. Tuż po przerwie nasi rywale z meczu otwarcia Euro 2012, zdołali zgobyć gola kontaktowego. Fatalnie spisał się Petr Cech, któremu piłka przeleciała przez "dziurawe rękawice", co wykorzystał Theofanis Gekas.

Grecja: Kostas Chalkias (23. Michalis Sifakis) - Vassilis Torossidis, Kyriakos Papadopoulos, Kostas Katsouranis, Jose Holebas - Georgios Fotakis (46. Theofanis Gekas), Giannis Maniatis, Georgios Karagounis - Dimitris Salpingidis, Kostas Fourtunis - Georgios Samaras
Czechy: Petr Cech - Theodor Gebre Selassie, Tomas Sivok, Michal Kadlec, David Limbersky - Petr Jiracek, Thomas Hubschman, Tomas Rosicky (46. Daniel Kolar), Jaroslav Plasil, Vaclav Pilar - Milan Baros (64. Tomas Pekhart)