El. MŚ 2014: Włochy wygrały z Czechami

Reprezentacja Włoch dzięki zwycięstwu 2:1 nad Czechami awansowała na mistrzostwa świata w Brazylii w 2014 roku. Podopieczni Cesare Prandellego od pierwszej minuty wiedzieli o co grają, bowiem w każdym przypadku wygrana dawała im upragniony sukces. Nasi południowi sąsiedzi już jakiś czas temu stracili szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie, ale ciągle liczyli się w grze o baraże. Pierwsza połowa zakończyła się dość zaskakująco, bowiem to goście schodzili na przerwę prowadząc 1:0 po golu Libora Kozaka.
Azzurri w drugiej połowie byli już bardziej skuteczni, a szkoleniowiec musiał ich mocno zmotywować do lepszej gry, bowiem bardzo szybko odrobili straty. Wyrównanie dał gol Giorgio Chielliniego(51), a w 57. minucie z rzutu karnego wynik ustalił Mario Balotelli.

El. MŚ 2014: Włochy wygrały z Czechami El. MŚ 2014: Włochy wygrały z Czechami El. MŚ 2014: Włochy wygrały z Czechami El. MŚ 2014: Włochy wygrały z Czechami El. MŚ 2014: Włochy wygrały z Czechami El. MŚ 2014: Włochy wygrały z Czechami