El. MŚ 2014: Polska zaczyna od remisu z Czarnogórą

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 2:2 w wyjazdowym meczu z Czarnogórą. Było to pierwsze spotkanie rozgrywane w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii. Biało-Czerwoni znakomicie rozpoczęli rywalizację i już w 6. minucie wyszli na prowadzenie po golu z rzutu karnego Jakuba Błaszczykowskiego. Niestety wraz z upływającymi minutami gra naszych piłkarzy nie wyglądała już tak dobrze.
W 27. minucie gospodarze wyrównali - po dobrej akcji piłkę w siatce umieścił Nikola Drincić. Gdy wydawało się, że na przerwę zespoły będą schodziły przy wyniku 1:1, to w doliczonym czasie gry Mirko Vucinić dał prowadzenie swojej reprezentacji.

El. MŚ 2014: Polska zaczyna od remisu z Czarnogórą El. MŚ 2014: Polska zaczyna od remisu z Czarnogórą

Po zmianie stron podopieczni Waldemara Fornalika znów mocno ruszyli i znów przyniosło to efekt. Dziesięć minut po wznowieniu gry wyrównał Adrian Mierzejewski. W 69. minucie wydawało się, że będzie szansa wywieźć z Podgoricy komplet punktów, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Savo Pavicević. Niestety chwilę później Ludovic Obraniak zaatakował rywala bez piłki i grano po dziesięciu. Do końca niewiele się już działo i obie reprezentacje podzieliły się punktami na starcie.