El. MŚ 2014: Polska przegrała z Ukrainą

Reprezentacja Polski przegrała 0:1 wyjazdowy mecz z Ukrainą, a to oznacza, że na pewno nie zagra na przyszłorocznym mundialu w Brazylii. Selekcjoner zdecydował się wystawić do gry od pierwszych minut m.in. Mariusza Lewandowskiego, który miał być tajną bronią na rywala oraz Grzegorza Wojtkowiaka. Niestety eksperyment ten nie do końca wypalił, za co na pewno w najbliższych dniach na Waldemara Fornalika spadnie fala krytyki.
W grze Polaków brakowało agresji, pressing niemal nie istniał, a im bliżej bramki rywali znajdowali się Biało-Czerwoni, tym wszystko wyglądało coraz gorzej. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym rezultatem i można było mieć nadzieje, że nasza drużyna wyjdzie na drugą połowę bardziej zmotywowana. Niestety po zmianie stron wiele się nie zmieniło. W dodatku w 64. minucie gola strzelił Andrij Jarmolenko, który wykorzystał dośrodkowanie kolegi oraz błąd Wojtkowiaka. Fornalik próbował ratować wynik zmianami, ale na nic się to zdało.

El. MŚ 2014: Polska przegrała z Ukrainą El. MŚ 2014: Polska przegrała z Ukrainą El. MŚ 2014: Polska przegrała z Ukrainą El. MŚ 2014: Polska przegrała z Ukrainą El. MŚ 2014: Polska przegrała z Ukrainą El. MŚ 2014: Polska przegrała z Ukrainą