Sport   »   Piłka nożna   »   El. MŚ 2014: Polska pokonała San Marino

El. MŚ 2014: Polska pokonała San Marino

2013.09.10//  P. Rączka
Reprezentacja Polsk pokonała 5:1 San Marino w wyjazdowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Gospodarze przystępowali do tego spotkania nie mając w swoim dorobku żadnej strzelonej bramki w trakcie rozegranych już siedmiu spotkań fazy grupej. W rywalizacji z podopiecznymi Waldemara Fornalika sztuka ta im się udała i jest to dla nich duży suckes, a dla nas niestety kolejna kompromitacja polskiej piłki nożnej – bo inaczej tego nazwać nie można, gdy amatorzy strzelają gola zawodowcom.
Wynik otworzył na początk Zieliński, ale w 22. minucie dośrodkowanie Vitaioliego z rzutu wolnego wykorzystał Della Valle i niespodziewanie zrobiło się 1:1. Szybko zdołał odpowiedzieć Błaszczykowksi, a przed przerwą podwyższył jeszcze Sobota. Po zmianie stron Biało-Czerwoni zdobyli dwa kolejne gole – drugie trafienie zanotował Zieliński, a wynik ustalił wprowadzony w drugiej połowie Mierzejewski. Choć rezultat jest wysoki, to jednak gra Polaków pozostawiała wiele do życzenia.