El. MŚ 2014: Hiszpania zremisowała z Francją

Reprezentacja Hiszpanii zremisowała 1:1 z Francją w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata. Trójkolorowi mieli w planach zrewanżować się za porażkę, jakiej doznali w ćwierćfinale Euro 2012 i poniekąd im się to udało. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. minucie po tym jak Sergio Ramos na raty umieścił piłkę w siatce Hugo Llorisa. Po straconej bramce Les Bleus ruszyli odważniej do przodu, ale przez długi czas walili głową w mur.
Dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Olivier Giroud zdołał strzelić gola, zapewniając swojej reprezentacji rzutem na taśmę jeden punkt. Iker Cassillas musiał wyjmować piłkę z siatki w drużynie narodowej po raz pierwszy od ponad 800 minut.

El. MŚ 2014: Hiszpania zremisowała z Francją El. MŚ 2014: Hiszpania zremisowała z Francją

Hiszpania: Iker Casillas; Alvaro Arbeloa (50. Juanfran), Sergio Busquets, Sergio Ramos, Jordi Alba; Xabi Hernandez, Xabi Alonso, Andres Iniesta (75. Fernando Torres); David Silva (13. Santi Cazorla), Cesc Fabregas, Pedro Rodriguez
Francja: Hugo Lloris; Mathieu Debuchy, Laurent Koscielny, Mamadou Sakho, Patrice Evra; Yohan Cabaye, Maxime Gonalons (57. Mathieu Valbuena), Blaise Matuidi; Jeremy Menez (68. Moussa Sissoko), Karim Benzema (88. Olivier Giroud), Franck Ribery