El. ME: Sensacyjna przegrana polskich siatkarzy

Polscy siatkarze odnotowali w piątkowe popołudnie pierwszą porażkę pod wodzą Stephane’a Antigi w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w meczu ze Słowenią prowadzili już 2:0 w setach i pomimo kiepskiej gry wydawało się, że pewnie zmierzają po komplet punktów.

Reprezentacja Polski Reprezentacja Polski

Jak się okazało, nic bardziej mylnego. Nasza reprezentacja dwie kolejne partie przegrała na przewagi, 25:27 oraz 24:26 i o wszystkim zadecydował tie-break. W ostatniej odsłonie niezwykle wyrównanego pojedynku „górą” okazali się być skazywani na pożarcie Słoweńcy, którzy wygrali seta 15 do 11, a całe spotkanie 3:2.

Reprezentacja Polski

Mariusz Wlazły i spółka doskonałą okazję do poprawienia sobie nastrojów dostaną już w sobotę, kiedy zmierzą się z outsiderami grupy kwalifikacyjnej, Łotyszami. Z kolei na zakończenie weekendu zespół Antigi zagra z Macedończykami.

Wynik meczu: Polska 2:3(25:20, 26:24, 25:27, 24:26, 11:15) Słowenia