Sport   »   Aktualności   »   El. ME: Polska pokonała Ukrainę

El. ME: Polska pokonała Ukrainę

2013.06.16//  P. Rączka
Polscy piłkarze ręczni pokonali 27:22 Ukrainę w ostatnim meczu eliminacji do ME w Danii. Biało-Czerwoni choć już wcześniej wywalczyli sobie awans na tę imprezę, to nie odpuścili tego spotkania. Teraz nasi szczypiorniści mogą spokojnie czekać na losowanie rywali, które odbędzie się 21 czerwca. Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w styczniu 2014 roku. Michael Biegler od pierwszych minut wytrawił najmocniejszy skład, dzięki czemu kibice w Zielonej Górze mogli zobaczyć m.in. Szmala, Bieleckiego, Jaszkę czy Jureckiego.

Początek rywalizacji był wyrównany, ale Polacy z czasem zaczęli kontrolować grę i powiększać przewagę. Na przerwę schodzili prowadząc różnicą sześciu goli. Taka przewaga bramek utrzymywała się praktycznie przez całą drugą połowę. Najwięcej bramek w naszym zespole rzucił Michał Kubisztal – sześć. Dobrze prezentował się w drużynie rywali Ołeg Kumogorodskij, który aż osiem razy umieszczał piłkę w naszej bramce.

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Patryk Kuchczyński (5), Michał Kubisztal (6), Adam Wiśniewski (5), Bartłomiej Jaszka (3), Robert Orzechowski (2), Bartosz Jurecki (2), Paweł Podsiadło (2), Michał Szyba (1), Karol Bielecki (1), Piotr Grabarczyk, Kamil Syprzak, Michał Daszek, Przemysław Krajewski, Piotr Chrapkowski.
Ukraina: Gienadij Komok, Wadim Brażnik, Jurij Szamryło - Ołeg Kumogorodskij (8), Dmitro Doroszczuk (5), Michajło Kriwczikow (4), Ołeksandr Pedań (2), Artem Jewdokimow (1), Artem Kozakiewicz (1), Andrij Wasjuk (1), Dmitro Turczenko, Ołeksandr Jużbabienko, Jewgen Żuk, Michajło Cap.