El. Ligi Mistrzów: Wisła Kraków wygrała ze Skonto Ryga

Wisła Kraków wygrała ze Skonto Ryga 2:0 wtorkowy pojedynek drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Gole strzelili Patryk Małecki i Ivica Iliev. Polski zespół awansował do kolejnej fazy, w której zmierzy się Litexem Łowecz. Bułgarska drużyna pokonała dzisiaj Mogrena Budvę 3:0.
Początek spotkania to bardzo uważna i spokojna gra obu zespołów. Pierwszą groźną akcję stworzyli Wiślacy w 15. minucie - piłka po mocnym strzale Genkowa minęła słupek bramki Malinsa. Chwile później na uderzenie z ponad 20 metrów zdecydował się Iliev, jednak golkiper Skonto wyciągnął się jak długi i sparował piłkę. W 31. minucie po raz kolejny dał o sobie znać nowy piłkarz krakowskiego zespołu - jego dośrodkowania z pola karnego nie opanował Malins, ale defensorzy z Rygi w ostatniej chwili zdołali wyjaśnić sytuację.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęła Wisła. W 51. minucie gola dla krakowian zdobył Małecki, który technicznym strzałem pokonał bramkarza Skonto. 13 minut później Iliev niemal skopiował akcję Małeckiego. Serb wykorzystał błąd rywali i zdecydował się na uderzenie w długi róg bramki Malinsa - piłka tuż przy słupku zatrzepotała w siatce ekipy z Rygi. W 80. minucie Iliev znowu próbował pokonać Malinsa, jednak tym razem Łotysz nie dał się zaskoczyć. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i mistrzowie Polski wygrali 2:0, zwyciężając w dwumeczu 3:0.
W trzeciej rundzie Wisła Kraków zmierzy się z Litexem Łowecz. Najlepsza drużyna Bułgarii w rewanżowym pojedynku pokonała Mogrena Budvę z Czarnogóry 3:0 i pewnie wywalczyła awans do kolejnej fazy rozgrywek - w pierwszym meczu również triumfował Litex (2:1).