El. Ligi Mistrzów: Arsenal Londyn pokonał Udinese. Dobry występ Wojciecha Szczęsnego

Arsenal Londyn wygrał z Udinese Calcio 1:0 (1:0) pierwsze spotkanie czwartej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Bohaterem ekipy ze stolicy Wielkiej Brytanii został Theo Wallcot, który zdobył jedynego gola w tym meczu. W barwach gospodarzy pełne 90 minut rozegrał bramkarz Wojciech Szczęsny.
Londyńczycy rozpoczęli pojedynek od mocnego uderzenia. Już w czwartej minucie bramkę zdobył Theo Wallcot, którego świetnym podaniem obsłużył Aaron Ramsey. Jednak Udinese nie zamierzało się poddawać. W 12. minucie Antonio Di Natale trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Z kolei 13 minut później doskonale zaprezentował się Szczęsny, który wygrał pojedynek sam na sam z Armero.

Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny

Po przerwie goście także nie wykorzystali zdecydowanej przewagi. Najgroźniejszą sytuację w 75. minucie stworzył Di Natale, uderzając z wolnego, ale bramkarz reprezentacji Polski nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie Kanonierzy zdołali utrzymać korzystny dla siebie wynik i wygrali 1:0. Z pewnością jednak rewanż we Włoszech nie będzie dla nich jedynie formalnością.