El. Ligi Europejskiej: Zawisza Bydgoszcz słabszy od Zulte Waregem, ale nadal z szansami na awans

Zawisza Bydgoszcz nie sprawił niespodzianki i przegrał mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej z SV Zulte Waregem. „Wojskowi” zdołali strzelić na wyjeździe bramkę honorową, która sprawia, że w dalszym ciągu poważnie liczą się w walce o awans.

Liga Europejska Liga Europejska

Belgijski klub rozpoczął mecz od mocnego uderzenia i na prowadzenie wyszedł już w 8. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Theo Bongonda. Polska drużyna nie zamierzała się poddawać i błyskawicznie doprowadziła do wyrównania. Gola na 1:1 strzelił Kamil Drygas, nie dając bramkarzowi gospodarzy najmniejszych szans.

Piłka Nożna

Jeszcze przed przerwą stojącego między słupkami Grzegorza Sandomierskiego pokonał Glynor Plet, ustalając rezultat spotkania na 2:1. W drugiej połowie kilka groźnych akcji w ofensywie przeprowadzili gospodarze, ale żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Rewanżowe starcie odbędzie się już 24 lipca w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że w innych czwartkowych meczach Ruch Chorzów pokonał w Gliwicach 3:2 zdobywcę Pucharu Liechtensteinu, FC Vaduz, z kolei Lech Poznań odnotował kompromitującą porażkę 1:0 z estońskim Nomme Kalju.

Wynik meczu: SV Zulte Waregem 2:1(2:1) Zawisza Bydgoszcz.