El. Ligi Europejskiej: Zawisza Bydgoszcz już za burtą

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zakończyli już swoją krótką przygodę z europejskimi pucharami. „Wojskowi” nie wzięli przykładu z Lecha Poznań oraz Ruchu Chorzów i odpadli w drugiej rundzie kwalifikacji. Pogromcą podopiecznych Jorge Paixao okazała się drużyna SV Zulte Waregem.

Liga Europejska Liga Europejska

Sytuacja polskiego klubu przed rewanżowym starciem z belgijską ekipą była dość trudna, bo Zawisza na wyjeździe przegrał 2 do 1. Kibice bydgoskiego teamu szybko stracili nadzieje na awans swojej ukochanej drużyny. Już w pierwszej akcji meczu prowadzenie gościom zagwarantował Glynor Plet.

Liga Europejska

Przyjezdni nie zamierzali spoczywać na laurach i na początku drugiej połowy Grzegorza Sandomierskiego bez najmniejszych problemów pokonał Chuks Aneke. „Wojskowi” błyskawicznie odpowiedzieli jednak golem kontaktowym po wspaniałym uderzeniu z rzutu wolnego Piotra Petasza. Na nic więcej piłkarzy Zawiszy stać już nie było, a w 76. minucie awans Zulte Waregem przypieczętował Olafur Ingi Skulason, ustalając rezultat meczu na 3:1 dla belgijskiej drużyny.

Przypomnijmy, że w innych „polskich” meczach Lech Poznań rozbił u siebie 3:0 estoński Nomme Kalju, zaś Ruch Chorzów bezbramkowo zremisował z FC Vaduz.

Wynik meczu: Zawisza Bydgoszcz 1:3 SV Zulte Waregem, 1. mecz: 1:2, dwumecz: 2:5.