El. LE: Ruch Chorzów zremisował z Valettą FC - awansował do III rundy

2010.07.22//  I. Rupa
Ruch Chorzów awansował do III rundy eliminacji Ligi Europejskiej. „Niebiescy” piłkarze nie popisali się – na własnym boisku zremisowali z maltańskim klubem, Valettą FC. Dzięki remisowi na wyjeździe – 1:1 – Polacy przeszli do dalszej fazy rozgrywek.

Na trybunach stadionu przy ul.Cichej zasiadło ponad pięć tysięcy kibiców Ruchu. Niestety fani byli rozczarowani tempem gry i poziomem meczu – wyraźnie to pokazywali gwiżdżąc na Polaków, którzy męczyli się walcząc z wydawałoby się, łatwym przeciwnikiem.
Ruch Chorzów Ruch Chorzów...
Ruch Chorzów ...jwywalczył jedynie...
Ruch Chorzów ...bezbramkowy remis

W pierwszej połowie spotkania padło tylko kilka sytuacji bramkowych, lecz niestety żaden gol. Wszystkich zaskoczyła sytuacja, która miała miejsce w 32 minucie meczu – piłkarze nagle opuścili boisko i podeszli do ławek rezerwowych, aby napić się wody. Miniprzerwa trwała minutę i piłkarze wrócili do gry.
Ruch Chorzów ...do III rundy eliminacji...
Ruch Chorzów ...Ligi Europejskiej

Po przerwie widoczne były jedynie starania Krzysztofa Nykiela, który podłączał się do akcji ofensywnych. Pod koniec meczu, Matko Perdijić w doliczonym czasie gry popisał się, aż trzy razy broniąc własny zespół przed atakami Valetty - obronił strzał z dystansu Briffy, później główkę jednego z rywali, a następnie wybił sparowaną przez siebie piłkę nad poprzeczkę.

Źródło: interia.pl