El. Euro 2012: Turcja przegrała z Chorwacją

Reprezentacja Chorwacji bez większych problemów pokonała 3:0 w wyjazdowym spotkaniu Turcję. Wynik ten praktycznie przekreśla szanse gospodarzy tego meczu, na występ w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Podopieczni Slavena Bilica już od pierwszych minut narzucili swój styl gry, a bramka którą zdobył w drugiej minucie spotkania Ivica Olic, pozwoliła poczuć im się jeszcze pewniej. W 32. minucie wynik podwyższył Mario Mandzukica, wykorzystując dobre podanie od Darijo Srny.
Tuż po przerwie ostatnią bramkę w meczu zdobył Vedran Corluka. Chorwacja mogła wygrać zdecydowanie więcej, lecz w kolejnych akcjach brakowało skuteczności. Piłkarze z nad Bosforu zupełnie stracili ochotę na grę w drugiej połowie.

El. Euro 2012: Turcja przegrała z Chorwacją El. Euro 2012: Turcja przegrała z Chorwacją

Turcja: Volkan Demirel - Gokhan Gonul (46-Gokhan Tore), Giray Kacar, Egemen Korkmaz, Hakan Balta - Hamit Altintop, Sabri Sarioglu, Selcuk Inan (69-Mehmet Topal), Emre Belozoglu, Arda Turan - Burak Yilmaz (81-Umut Bulut).
Chorwacja: Stipe Pletikosa - Vedran Corluka, Gordon Schildenfeld, Josip Simunic, Domagoj Vida - Darijo Srna, Tomislav Dujmovic, Ivan Rakitic (83-Danijel Pranjic), Luka Modric - Ivica Olic (85-Nikica Jelavic), Mario Mandzukic (90-Eduardo).