El. Euro 2012: Francja awansowała po remisie z Bośnią i Hercegowina

2011.10.12//  P. Rączka
Francja zremisowała 1:1 z Bośnią i Hercegowina, w meczu którego stawką było pierwsze miejsce w grupie w grupie D. Wynik ten dał bezpośredni awans z pierwszego miejsca Trójkolorowym i to oni na pewno wystąpią na przyszłorocznym mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Spotkanie nie ułożyło się po myśli gospodarzy, bo na pięć minut przed przerwą prowadzenie gościom dał Edin Dzeko. Sprytnie rozegrany rzut wolny, błąd obrony oraz fantastyczne uderzenie zza linii pola karnego, dało upragnione prowadzenie Bośni i Hercegowina.
Francuzi odpowiedzieli w 78. minucie meczu. W polu karnym faulowany był Samir Nasri, sędzie bez wahania wskazał na jedenasty metr, a sam poszkodowany umieścił piłkę w siatce.

Francja: Hugo Lloris - Anthony Reveillere, Adil Rami, Eric Abidal, Patrice Evra - Yann M'Vila, Yohan Cabaye (61-Kevin Gameiro), Samir Nasri, Jeremy Menez, Florent Malouda (61-Marvin Martin) - Loic Remy (82-Alou Diarra).
Bośnia i Hercegowina: Kenan Hasagic (46-Asmir Begovic) - Sasa Papac, Emir Spahic, Elvir Rahimic, Miralem Pjanic - Zvjezdan Misimovic, Mensur Mujdza (61-Darko Maletic), Boris Pandza, Senad Lulic - Haris Medunjanin (71-Adnan Zahirovic), Edin Dżeko

Źródło: (fot) uefa.com