Sport   »   Piłka nożna   »   Copa America: Urugwaj lepszy od Peru

Copa America: Urugwaj lepszy od Peru

2011.07.20//  D. Pęgiel
Reprezentacja Urugwaju pokonała Peru 2:0 (0:0) i jako pierwsza awansowała do finału turnieju Copa America. La Celeste zwyciężyli dzięki dwóm trafieniom Luisa Suareza. Drugi półfinał pomiędzy Paragwajem a Wenezuelą odbędzie się jutro o godzinie 2:45 czasu polskiego.
Obie drużyny, wiedząc, jaka jest stawka tego pojedynku, skupiły się przede wszystkim na skutecznej grze w obronie. Jako pierwsi błędy zaczęli popełniać Peruwiańczycy, ale rywale nie potrafili tego wykorzystać. Tuż przed końcem połowy Urugwajczycy zdobyli nawet gola, jednak sędziowie nie uznali trafienia Alvaro Pereiry, twierdząc, że znajdował się na pozycji spalonej.
Luis Suarez
Luis Suarez Luis Suarez
Luis Suarez

Druga część znakomicie rozpoczęła się dla podopiecznych Oscara Tabareza. W 53. minucie Diego Forlan potężnie uderzył z dystansu. Raul Fernandez nie zdołał złapać piłki do której dopadł Luis Suarez. Napastnik Liverpoolu z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, nie dając szans golkiperowi Los Incas. Pięć minut później Urugwajczycy zaatakowali po raz kolejny. Alvaro Pereira fantastycznym podaniem wyprowadził Suarez na dogodną pozycję, a ten minął interweniującego golkipera Peru i skierował futbolówkę do pustej bramki.
Luis Suarez
Luis Suarez
Luis Suarez

Dwie szybko stracone bramki całkowicie rozbiły piłkarzy Markariana. Na domiar złego w 69. minucie za bezmyślne i chamskie zachowanie wyleciał Juan Vargas. Do końca pojedynku rezultat nie uległ już zmianie i z awansu do finału Copa America cieszyli się piłkarze Urugwaju. La Celeste w niedzielę będą mieli okazję do zdobycia 15. mistrzostwa Ameryki Południowej.